PROJELER

ALBÜMLER

19 MAYIS'I YAYIMLADIĞI MESAJLA KUTLADI

17 Mayıs Cuma 2024

“19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN SÖNMEYEN BAĞIMSIZLIK MEŞALESİDİR”

19 MAYIS 1919'UN 105.YIL DÖNÜMÜNÜ YAYIMLADIĞI MESAJLA KUTLADI

 

BAŞKAN İHSAN KURNAZ: “19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN SÖNMEYEN BAĞIMSIZLIK MEŞALESİDİR”

 

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, 19 Mayıs; milli mücadelemizi başlatan ilk ve büyük adımın yıldönümü, Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir” dedi.

 

Başkan İhsan Kurnaz mesajında, “Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde millet olarak yaktığımız bağımsızlık meşalesinin 105. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk inanç, azim ve kararlılıkla Milli Mücadeleyi başlattı. 105 yıl önce Samsun’da yakılan meşale tüm yurdu destansı bir dirençle aydınlatmaya başladı. O gün yakılan kurtuluş meşalesi bugün milyonlarca gencin ellerinde geleceğimize ışık tutmaktadır.

 

Aziz Milletimizin, istiklal ve istikbalimizi korumak için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Esaret altındaki mazlum milletlere de ışık olan bu zaferle Aziz Milletimiz; vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Bu anlamlı günde verdiği bağımsızlık mücadelesiyle birçok millete örnek teşkil eden bir ulusun üyesi olmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor; birlik ve beraberlik içinde nice 19 Mayıs’lar yaşamayı temenni ediyorum.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; milletimizin ve değerli İlkadımlı hemşehrilerimin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER