PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIMLI SPORCULAR GURURLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

25 Temmuz Salı 2023

BAŞKAN DEMİRTAŞ BAŞARILAR GÖGSÜMÜZÜ KABARTIYOR

İLKADIM BELEDİYESİ SPORCULARI TURNUVALARDA ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

İLKADIMLI SPORCULAR GURURLANDIRMAYA DEVAM EDİYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ BAŞARILAR GÖGSÜMÜZÜ KABARTIYOR

İlkadım Belediyesi Halk Eğitim destekli spora yönelik turnuvalarda adından söz ettirmeye devam ediyor.

İlkadım Belediyesi Güreş takımı Türkiye'nin dört bir yanından binlerce sporcunun katıldığı ulusal müsabakalarda başarılara imza atıyor.Genç güreşçiler, İlkadım’ı gururlandırmak için önce 600 sporcunun katılım sağladığı Alaçam Geyikkoşan  yağlı güreşlerinde 5 final gerçekleştirdi. Er meydanında gösterdikleri performansla Muhammet Altınörs birinci olarak altın madalya, Alican Hoşaf, Muhammet Ali Kol, Necattin Dere, Fatih Deveci ikinci olarak gümüş madalya, Aşkın Gönültaş, Berke Atlı ise üçüncü olarak Bronz madalya ile toplamda 7 madalya ile müsabakaları tamamladı.

“Geyikkoşanda kursü yaptılar”

662.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, İsmail Balaban’ı mağlup ederek kazanan Yusuf Can Zeybek’in katılım sağladığı Ordu/Aybastı Perşembe yaylasında CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligine katılım sağlayan İlkadım Belediyesi güreş takımı sporcularından Muhammed Ali Kol Altın madalya, Necattin Dere, Oğuzhan Kaya ise Bronz madalya almaya hak kazandı.

“Bir başarıda Judo’dan”

Spordaki başarılarını farklı alanlarda her arenaya taşıyan İlkadım Belediyesi spor takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk Sporunun alt yapısına yönelik Denizli’nin ev sahipliğinde 252 sporcunun katılımı ile Pamukkale Üniversitesi Spor Salonunda yapılan “Anadolu Yıldızlar Ligi Final Müsabakaları”nda Samsun ilimizi temsilen katılan İlkadım Belediyesi Judo takımı Sporcuları 3 üçüncülük ve 1 yedincilik ile kürsüde yerini aldı.

Kurisye çıkan derece yapan sporcular;

Ekin Demirbağ                         57 Kg          3.

Mustafa Balcı                           50 Kg          3.

Ahmet Doğan Köseoğlu           +66 Kg        3.

Ayhan Balcı                                46 Kg         7. 

“İlkadım’da spor’un ayrı bir yeri var”

Spora verdiğimiz desteklerle İlkadımlı çocuklarımız Kickboks,Judo,Güreş gibi branşlarda önemli dereceler elde ettiğine dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” İlçemizde sporun özel bir yeri var ve bu doğrultuda gençlerimizin başarısı bizi çok mutlu ediyor. Onların kötü alışkanlıklardan uzak kalıp, sporda derece yaptıklarını görmek bizim için çok anlamlı. Başarılar göğsümüzü kabartıyor. Pırıl pırıl gençlerimiz imkan verildikçe neleri başarabileceğini gösteriyor. Önümüzdeki süreçte daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Tüm sporcularımızı kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.

DİĞER HABERLER