PROJELER

ALBÜMLER

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ RESİM SERGİSİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

16 Temmuz Pazar 2023

BAŞKAN DEMİRTAŞ BU SERGİ BÜYÜK ZAFERLERİN RUHUNU TAŞIYOR

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ RESİM SERGİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

DOÇ.DR METİN EKER TARAFINDAN TUVALE ALINAN RESİMLER ZİYARETÇİLERİNDEN TAM NOT ALDI

BAŞKAN DEMİRTAŞ BU SERGİ BÜYÜK ZAFERLERİN RUHUNU TAŞIYOR

İlkadım Belediyesi’nin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında sergilediği Demokrasi ve Milli Birlik Günü yağlı boya resim sergisi çok sayıda vatandaşını büyük beğenisini topladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında sergilenen Ressam Prof Dr. Metin Eker tarafından 25 tuval kağıdı üzerine yağlı boya ile darbe girişimi sırasında önemli gördüğü anları resmettiği sergiyi Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif Dağlı, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı 27. 28. Dönem AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz,AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanlı Osman Kandıra ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

15 Temmuz'un unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” 15 Temmuz 2016 direnişinin 7. yıl dönümünü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bu sergide yer alan eserler Çanakkale, Dumlupınar ve Büyük taaruz gibi zaferlerin ruhunu yansıttığını görüyoruz. Türk milletini hiç kimse esaret altına alamaz. 15 Temmuz ruhunu ve mücadelesini anlatan bir resim sergisiyle o günleri unutmamak, unutturmamak ve gelecek kuşaklara da aktarmak adına bu sergiyi halkımızın hizmetine açtık"ifadelerini kullandı.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER