PROJELER

ALBÜMLER

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA TATLISI DAĞITTI

14 Temmuz Cuma 2023

“Şehitlerimize minnet borçluyuz”

BAŞKAN DEMİRTAŞ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN LOKMA TATLISI DAĞITTI

İlkadım Belediyesi, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016 yılında düzenlediği hain darbe girişiminde şehit olanları unutmadı.

Samsun Valiliği ve İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen ve "15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Anma Programı" kapsamında Büyük Camii’nde Cuma Namazının ardından şehitler için Mevlid-i Şerif okutup lokma tatlısı dağıtıldı.Lokma dağıtımının gerçekleştiği esnada Başkan Demirtaş ise orada bulunan vatandaşlarla selamlaşarak sohbet edip lokma ikram etti.

“Şehitlerimize minnet borçluyuz”

Başkan Demirtaş burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "15 Temmuz'u unutmamak  şehitlerimizi hatırlamak adına, kahramanlık gösteren gazilerimize yönelik yapılan etkinliklere destek oluyoruz.Biz öncelikle o şehitlerimize minnet borçluyuz. Bu manada Cuma namazı çıkışında şehitlerimiz adına, dua okusun, Fatiha okusun diye burada lokma dağıttık. İnşallah camiye gelen cemaatin 15 Temmuz'u ve şehitleri hatırlaması adına bir katkımız olmuştur” dedi.

Etkinliğe, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Emniyet Müdürü Nihat Özen, STK temsilcileri, çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER