PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

26 Haziran Pazartesi 2023

BAYRAMLAR MİLLETÇE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİREN TOPLUMSAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMADIR

BAŞKAN DEMİRTAŞ KURBAN BAYRAMINI YAYIMLADIĞI KUTLAMA MESAJI İLE KUTLADI

BAYRAMLAR MİLLETÇE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİREN TOPLUMSAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMADIR

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Kurban  Bayramı nedeniyle bir açıklama yayınladı. Ülkemizin ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Bayramlar insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü böyle güzel günlerde temelleri atılan ya da kuvvetlendirilen birlik bağları kolay kolay bozulmaz. Bu vesile ile;

Kurban Bayramının ülkemize Türk Dünyasına, İslâm Alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz eder, Sevdikleriyle bayram geçirmek isteyen, bu sebeple memleketlerine doğru yola çıkan vatandaşlarımıza trafikte kolaylıklar diliyor kazasız belasız bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER