PROJELER

ALBÜMLER

KURBAN HİSSELERİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOFRALARINDA AŞ OLACAK

22 Haziran Perşembe 2023

BAŞKAN DEMİRTAŞ BU BAYRAMDA KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

İLKADIM BELEDİYESİ ” KURBANINIZ SEVİNCE DÖNÜŞSÜN” KAMPANYASI İLE KURBAN HİSSELERİNİ İHTİYAÇ SAHİBİ İNSANLARA ULAŞTIRACAK

BAŞKAN DEMİRTAŞ BU BAYRAMDA KURBAN BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ

KURBAN HİSSELERİ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOFRALARINDA AŞ OLACAK

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Kurban Bağış Kampanyamız  dahilinde  "Kurbanınız Sevince Dönüşsün" sloganıyla bu yılda  hayırsever vatandaşlarımızın 0553 191 30 98 WhatsApp hattından belediyeyi aramaları halinde kurban etlerini evden alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtacaklarını söyledi.

İlkadım Belediyesi, birlik olma ve paylaşma duygusunun pekiştiği Kurban Bayramı’nda hayırseverlerin bağışladığı kurban etlerini “Kurbanınız Sevince Dönüşsün” sloganıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Kurban Bağışı Kampanyası dahilinde Kurban eti bağışı yapmak isteyen tüm vatandaşları etleri Kurban Bayramı boyunca Sosyal Yardım Müdürlüğü Aşevi’nde kabul edilerek soğuk hava depolarında muhafaza edilecek.

“4 gün boyunca gelen talep için çalışacak”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi, bu yıl da Kurban Bayramı’nda hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuracak. Kurban Bayramı’nda 4 gün boyunca hayırseverlerin bağışlayacağı etleri kabul edecek olan Sosyal Yardım Müdürlüğü bağışlanan etleri tespit edilen ihtiyaç sahibi aileleri eşit bir şekilde pay edecek. Bayram boyunca açık olacak Aşevi'ne bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşlar 0553 191 30 98 WhatsApp hattında ulaşabilecekler.

“Destek için çağrıda bulundu”

Kampanya ile ilgili destek çağrısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Milletçe Kurban Bayramı’nı karşılıyoruz. Birçok insanımız geçmiş yıllarda etini verecek gerçek ihtiyaç sahibi bulamadığını, etini dağıtamadığını bu konuda şehrin Şehrül-Emin’i  olarak yardımcı olmamız için halkımızdan ciddi manada talep aldık. Bu bayramda kurban bağışlarınızı bekliyoruz. Sürecin her açıdan verimli, birçok insanın dini vecibeyi yerine getirirken güvendiği bir kurum üzerinden yürümesi önemli. Bu yıl  whatsApp hattımızı kurduk. Vatandaşlarımız vermek istedikleri kurban etlerini bize bildirecekler. İsterseniz istediğiniz kadar et miktarını bağış yapabilirsiniz. İhtiyaç sahibi insanlara etleri götürmek suretiyle hem vatandaşımızın etini taşımasını hem de ihtiyaç sahiplerine etin ulaşmasını sağlayacağız. Etini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenler bize ulaşsın. Bağışlarınız kabul, bayramınız mübarek olsun” diye konuştu. 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER