PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIMLI SPORCULAR TURNUVADAN 2 ALTIN,1 GÜMÜŞ,6 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

06 Haziran Salı 2023

BAŞKAN DEMİRTAŞ İLÇEMİZİN ADININ BAŞARILI SPORCULARLA ANILMASINI İSTİYORUZ

İLKADIM KİCKBOKS TAKIMI OKUL SPORLARI KİCKBOKS ŞAMPİYONASI’NDAN 2 ALTIN,1 GÜMÜŞ,6 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜ

BAŞKAN DEMİRTAŞ İLÇEMİZİN ADININ BAŞARILI SPORCULARLA ANILMASINI İSTİYORUZ

Yozgat ilinde gerçekleşen 48 il'den 937 sporcunun katılım sağladığı “Türkiye Okul Sporları Kickboks Gençler Şampiyonası’nda İlkadım Belediyesi Kickboks takımı 2 Altın, 1 Gümüş, 6 Bronz madalya ile İlkadım’a döndü. Başarı sonrası sporcuları tebrik eden Başkan Demirtaş,"İlçemizin genç ve başarılı sporcuları ile anılmasını istiyoruz” dedi.

İlkadım Halk Eğitim Merkezi ile iş birliğinde spora yönelen gençlere yönelik spor kursları ve kulüp düzeyinde başarılara imza atan İlkadım Belediyesi Spor Kulübü başarı çıtasını yukarı taşıyor. Sporda emin adımlarla yoluna devam eden Kickboks takımı Yozgat ilinde Genç Erkekler A grubunda 233 sporcu, Genç Kızlar A grubunda 150 sporcu, Genç Erkekler B grubunda 218 sporcu, Genç Kızlar B grubunda 185 sporcu Gençler A ve B grubu Kreatif Müzikli Formda 151 sporcu Türkiye Okul Sporları Kickboks Gençler Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonluğu için mücadele etti. Turnuvada Elif Yağmur Akkuş 70 Kg, Ezgi Avcı 50 Kg Altın Madalya, Eren Çakır 63 Kg, Gümüş Madalya, Hüseyin Emre Yıldırım 69 Kg, Samet Karagöl 84 Kg, Mustafa Çağatay Çalışkan 69 Kg, Ümit Haktan Turgut 74 Kg, Neslihan Yılmaz 60 Kg Beyzanur Dellal 70+ Kg’da bronz madalya ile kursiye çıktı.

“Gençleri tebrik etti”

İlçemizin genç ve başarılı sporcuları ile anılmasını istiyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Belediye olarak spora ve sporculara desteğimiz artarak sürecek. Gençleri bu büyük ve önemli başarılarından dolayı kutluyorum. Kendilerini yetiştiren hocamızı da tebrik ediyorum. Gençlerimizin sporla ilgilendikleri kadar derslerine de ağırlık vermelerini, okullarından geri kalmamalarını, aynı başarıyı eğitim hayatlarında da göstermelerini diliyorum” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER