PROJELER

ALBÜMLER

İLKEM’Lİ ÖĞRENCİLER 12 MARTI FARKLI ETKİNLİKLER KUTLADI

12 Mart Pazar 2023

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMIYLA KUTLANDI

İLKEM’Lİ ÖĞRENCİLER 12 MARTI FARKLI ETKİNLİKLER KUTLADI

4 FARKLI ŞUBEDE AYNI ANDA İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

BAŞKAN DEMİRTAŞ İSTİKLAL MARŞIMIZ BİR MİLLETİN BAĞIMSIZLIĞI İÇİN VERDİĞİ MÜCADELENİN MISIRLARA DÖKÜLMÜŞ İFADESİDİR

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısı ile İLKEM Eğitim Merkezi 4 farklı şubesinde öğrencilerin katılımıyla bir etkinlik düzenlendi. İstiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikte Mehmet Akif Ersoy ve istiklal marşını anlatan kısa film ve çeşitli sinevizyon gösterimlerinin ardından okunan şiirlerle devam etti.

İLKEM’li öğrenciler, Ulusumuzun bağımsızlığına ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıldönümünün çeşitli etkinliklerle kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programın anlam ve önemini belirtilen konuşmayı İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz yaptı. Daha sonra günün anlam ve önemine yönelik öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlendi. İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında  birincisi olan öğrenci tarafından İstiklal Marşı okundu.

“Milli marşımız istikbalimizin teminatıdır”

İstiklal Marşının, milletimizin eşsiz bağımsızlık destanı, istiklalimizin sembolü, istikbalimizin teminatı olduğunu söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Bu marşın; milletimizin bağımsızlık aşkını, imkânsızlıklar içinde gösterdiği büyük kahramanlığı, azim ve kararlılıkla verilen mücadelenin mısralara dökülmüş ifadesidir. Her dizesi, her kelimesi milletimizi tek yürek haline getiren İstiklal Marşımız; vatan, millet, bayrak ve istiklal aşkının ilmek ilmek dokunduğu eşsiz bir şaheserdir. Bu minvalde belediyemizin İLKEM eğitim kurumlarında öğrencilerimize milli, manevi ve tarihin önemini kavratan, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirecek etkinlikleri düzenleyen eğitmenlerimizi ve yavrularımızla yürekten tebrik ediyorum.Bu vesile ile  Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi saygı ve bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER