PROJELER

ALBÜMLER

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ DEPREM BÖLGESİNE YARDIM İÇİN YOLA ÇIKTI

10 Mart Cuma 2023

İLKADIM HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI İÇİN TEKNİK EKİBİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERDİ

İNŞAAT MÜHENDİSLERİNDEN OLUŞAN TEKNİK EKİP DEPREM BÖLGESİNE YARDIM İÇİN YOLA ÇIKTI

BAŞKAN DEMİRTAŞ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA DESTEK İÇİN 4 KİŞİLİK MÜHENDİS EKİBİNİ DEPREM BÖLGESİNE UĞURLADI

İLKADIM HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI İÇİN TEKNİK EKİBİ DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERDİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, deprem bölgesindeki hasar tespit çalışmalarına mühendisleriyle de destek veriyor.4 kişiden oluşan ekip, çalışmalara katılmak için deprem bölgesine gitti.

Depremin yaralarını sarmak için tüm imkanlarını seferber eden İlkadım Belediyesi, araç, ekipman, personel ve insani yardımlarının yanı sıra bölgede hasar tespit çalışmalarına da destek veriyor. Deprem bölgesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kendilerine verilen bölgelerde hasar tespit çalışmalarına görev alacak Fen İşleri’nde görevli mühendisler yolculuk öncesi Başkan Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Yıkımı olan bölgelerin tekrar yapılmasından, tekrar inşa süreçlerinde ne gibi önemli kriterlere dikkat edilmesi gerektiği konusunda yapacağınız analizler hem belediyemize hemde deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan desteğe katkı olacağını kaydeden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Deprem felaketini yaşayan illerimize desteğimiz sadece insani yardım, makine ve ekipmanla sınırlı kalmıyor, bölgeye mühendislik hizmeti de veriyoruz. Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesinde daha önceden 50 kişilik ekibimizi göndermiştik. Takviye olarak hasar tespit çalışmaları içinde 4 kişiden oluşan mühendis ekibimizi daha çalışmalara destek vermek üzere afet bölgesine uğurluyoruz.” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Demirtaş deprem bölgesine yola çıkacak olan teknik ekibe hayırlı yolculuklar dileyerek, “Cenab-ı Allah bu milletimizi, kazadan, beladan korusun, inşallah sağlıkla gidip gelmenizi temenni ediyoruz. Sizleri uğurluyor, Mevla’mıza emanet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER