PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ İLÇE HALKININ KANDİLİNİ KUTLADI

07 Mart Salı 2023

Allâh'ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği bu gece hep birlikte ellerimizi semaya kaldırdık.

BAŞKAN DEMİRTAŞ BERAT GECESİNDE İLÇE HALKININ KANDİLİNİ KUTLADI, KANDİL SİMİDİ İKRAM ETTİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Berat Kandili dolayısıyla Oğuz Türkleri Camiinde düzenlenen kandil programının ardından vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

Yatsı namazından önce sohbet, yatsı namazından sonra ise Kur’an-ı Kerim, mevlid, ilahiler ve dualar eşliğinde Berat Kandili ihya edildi. Hastenbaşı Mahallesi Oğuz Türkleri Camii’ndeki Kandil programına katılım sağlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, program sonrası vatandaşlara kandil simidi dağıtarak, herkesin Berat Kandili’ni kutladı.

Günün anlam ve önemine de şu sözlerle değinen Başkan Demirtaş, “Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen aynı zamanda Ramazan ayının müjdecisi olan ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak ettik. Allâh'ın affı ve bağışlamasının çok olacağının müjdelendiği bu gece hep birlikte ellerimizi semaya kaldırdık. Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak etmeyi Yüce Mevlam bizlere nasip etsin” dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER