PROJELER

ALBÜMLER

GIDA ÜRETİMİ YAPAN 29 İŞYERİNİ TİTİZLİKLE DENETLEDİLER

21 Şubat Salı 2023

BAŞKAN DEMİRTAŞ HALKIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİR

 

ZABITA EKİPLERİ GIDA ÜRETİMİ YAPAN 29 İŞYERİNİ TİTİZLİKLE DENETLEDİ

BAŞKAN DEMİRTAŞ HALKIN SAĞLIĞI HERŞEYDEN ÖNCE GELİR

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, gıda üretimi ve satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.

İlkadım ilçe genelinde Pide fırınları, lavaş, yufka üretimi yapan imalathaneler denetleyen ekipler, fiyat tarifesi, gramaj, ürünlerin son kullanma tarihleri, ruhsat ve işyerlerindeki hijyen kurallarını denetledi. 2 grup halinde 10 kişinin görev yaptığı denetimde ekipler 12 pide fırını,11 Yufka,6 Lavaş İmalathanesi olmak üzere toplamda 29 işyerini titizlikle denetledi. Denetimlerde hijyen kurallarını hiç sayan 3 işletmeye cezai işlem uygulandı.

Toplum ve halk sağlığını önemsediklerini belirten İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı,”  Vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi konusunda her türlü tedbiri aldıklarını, denetimlerin önümüzdeki günlerde de artarak devam edeceğini söyledi.,

“Halkın sağlığı her şeyden önce gelir”

Konu ile ilgili bir açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmemesi için zabıta denetim ekipleri oluşturduklarını ve denetimlerin 24 saat aralıksız sürdürüldüğünü belirtti. Denetimlerdeki esas amacın ceza kesmek olmadığını vurgulayan Başkan Demirtaş “Amacımız İlkadım’lıların sağlığını korumak ve gözetmek. Halk sağlığı her şeyden önce gelir. İlkadım Belediyesi olarak yasa ve yönetmeliklerin bize verdiği yetkileri kullanarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Denetimlerimiz aksatılmadan bir program dahilinde kesintisiz sürecek” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER