PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ HAYIR ÇARSINI GEZDİ

26 Ocak Perşembe 2023

İLKADIM’DA YARDIMSEVER HALKIMIZIN BİZE GÜVENCİ TAM

BAŞKAN DEMİRTAŞ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YARALARINI SARAN HAYIR ÇARSINI GEZDİ

GÖNÜLLÜ BAŞKAN BAYAN DEMİRTAŞ 2022 YILI ÇALIŞMALARINI ANLATTI

İLKADIM’DA YARDIMSEVER HALKIMIZIN BİZE GÜVENCİ TAM

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Hayır Çarşısı bizim için çok önemli. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın Hayır Çarşısı aracılığıyla taleplerine ulaşması bizleri çok mutlu ediyor. Yardımsever halkımızın da bizlere bu konuda güveni tam olduğunu söyledi.

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğüne Bağlı Kadın Koordinasyon Merkezi’ni yerinde ziyaret ederek “Hayır Çarşısı” hakkında Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır ve Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş’tan 2022 yılı çalışmaları hakkında bilgiler alan Başkan Demirtaş,” Bu paylaşma duygusunun toplumun tüm katmanlarına yayılmasını istiyoruz. Bizler komşusu açken tok yatanlardan değiliz. Bu inancımız gereği bizler bizde var olanı ihtiyaç sahibi ailelerimizle paylaşıyoruz. Bu noktada çarşımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Giyim, ev eşyaları, yakacak kömür ve odun, kırtasiye malzemeleri ve daha birçok eşyayı ihtiyaç sahipleri ile buluşturan meşakkatli ve hayırlı işi yapan Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon Merkezimiz personellerine kolaylıklar diliyor, yardımsever ilçe halkımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Vatandaşlarımız Başkanımızdan çok memnun”

Başkan Demirtaş’ın ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş ise “Başkanımız göreve geldiği günden beri Hayır Çarşısı konusunda bizlere her konuda destek veriyor bu da bizi çok mutlu ediyor. Kendisinin talimatıyla yardım ağımızı çok daha genişlettik.2022 yılında 1269 ailemize kıyafet,46 aileye mobilya,eşya ve hayırsever vatandaşlarımızla birlikte ziyaret ettiğimiz ve hayırseverin kendi gönlünden kopan bağışlarla 275 ihtiyaç sahibine 83 bin 650 TL bağış yardımı yaptık.2023 yılında da mahalle muhtarlarımızla birlikte saha çalışmalarımızla hız kazandıracağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızda bu durumdan çok memnun.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hayır çarsını gezerek çalışanlara kolaylıklar diledi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER