PROJELER

ALBÜMLER

SOBA YARDIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

23 Aralık Cuma 2022

AİLELERİMİZE FARKLI ALANDA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İLKADIM’DA SOBA YARDIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİMİZE FARKLI ALANDA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kış mevsiminin kendisini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzce, evlerinde sobaları olmayan ailelerimizi tespit etmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bu ailelere soba yardımında bulunuyoruz. Maddi açıdan zor durumda olan ihtiyaç sahibi ailelerimize birçok farklı alanda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahibi ailelerin yardımına koşmaya devam ediyor. İlk etapta 30 sobayı ailelerin yuvalarına kavuşturan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda tespit edilen 25 aileye daha soba yardımı yaptı. Ekipler tespit edilen adreslere Güzine soba,kömür kovası, boruları ve altlığı ile birlikte kurulumunu yaptı.

“Mutlulukları beraber paylaşalım”

Sosyal belediyecilik alanında belirlenen kriterler doğrultusunda ilçemizde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Sosyal Yardım Müdürlüğümüze şahsen yapılan başvurular ve muhtarlıklardan aldığımız bilgiler doğrultusunda belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelerimize eşya, gıda soba olmak üzere farklı kalemlerdeki yardımları ulaştırıyoruz. Zorlu kış günlerinde onların yanında olmaya devam edeceğiz. Onların evinde bir çorba kaynamasına ve üşümemelerini sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. İhtiyacı olan ailelerin sobalarını ekip arkadaşlarımızla beraber kuruyoruz. O evlerde yaşanan sıcak mutluluklar ise bizlerin ilçemizin her köşesine hizmet götürme gayretini ateşliyor” dedi.

 

DİĞER HABERLER