PROJELER

ALBÜMLER

TSM KOROSUNDA ANLAMLI GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNİLİK

04 Aralık Pazar 2022

ENGELİLER GÜNÜ’NDE MİNİ KONSER İLE DOYASIYA EĞLENDİLER

TSM KOROSUNDA ANLAMLI GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNİLİK

3 ARALIK DÜNYA ENGELİLER GÜNÜ’NDE MİNİ KONSER İLE DOYASIYA EĞLENDİLER

İlkadım Belediyesi TSM Koro üyeleri Özel Bizim Ev Bakım Merkezi sakinlerine verdiği mini konserle  mutlu dakikalar yaşattı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle İlkadım Belediyesi Türk Sanat Müziği gönüllü koro üyeleri, Şef Erdal Şahin önderliğinde Özel Bizim Ev Bakım Merkezi’ sakinlerini ziyaret etti.Özel bakım evi sakinleriyle önce sohbet eden koro üyeleri akabinde verdikleri konser ile engelli bireyler, hep birlikte türkülere eşlik etti. Oyun havalarının eksik olmadığı müzikli etkinlikte bakım evi sakinleri oyun havaları eşliğinde dans etti moral depoladılar. Programda pasta kesimi ile ikramlar yapıldı.

Aynı gün içinde Özel Bizim Ev Bakım Merkezi’nde kalan İlkadım TSM korosunda 15 yıl emek vermiş,2020 yılında korodan ayrılan 90 yaşındaki İbrahim Ahıskalı’ya solist olarak son çıktığı konserde seslendirdiği bestesi Melihat Pars’a ait olan “Ben gamlı hazan sen bahar” adlı parçayı seslendirerek sürpriz yapan koro Ahıska’lı duygu dolu anlar yaşattı. Eski günleri hep birlikte yad eden koro üyelerinin getirdiği çiçeği İbrahim Ahıskalı’ya Şef Erdal Şahin takdim etti. Etkinlik çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

“Hepimiz potansiyel birer engelli adayıyız”

TSM koromuzun böylesine güzel ve anlamlı etkinliği özellikle engeli ve yaşlı büyüklerimizin olduğu bakım evlerinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş “ Bu tür etkinliklere her zaman tereddütsüz katkı ve destek sağlıyoruz. Unutmayalım ki bizler de potansiyel birer engelli adayıyız. Bu tür etkinlikler engeliler adına farkındalık yaratmak için önemli. Onları hayata bağlıyor. Sevgimizi göstererek onların her zaman bizlerin sevgisiyle daha çok mutlu olduklarını görüyoruz. Bu da bize sonsuz mutluluk veriyor” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER