PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ CUMHURİYETİN 99.YILINI KUTLADI

28 Ekim Cuma 2022

CUMHURİYET HERŞEYİNİ KAYBETMİŞ BİR MİLLETİN BÜYÜK ZAFERDİR

BAŞKAN DEMİRTAŞ CUMHURİYETİN 99.YILINI YAYIMLADIĞI MESAJLA KUTLADI

CUMHURİYET HERŞEYİNİ KAYBETMİŞ BİR MİLLETİN BÜYÜK ZAFERDİR

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Demirtaş, Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur” dedi.

Mesajında Cumhuriyet’in her türlü imkânsızlıklara rağmen çok ağır bedellerle kurulduğunu belirten Başkan Demirtaş“Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden var oluşunun adıdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “en büyük eserim” dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir.

Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 99. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER