PROJELER

ALBÜMLER

BU FESTİVALDE İNCİR SEVERLER BULUŞACAK

09 Eylül Cuma 2022

BU YIL İLK KEZ GERÇEKLEŞEK OLAN İNCİR ŞÖLENİ İÇİN GÜN SAYIYOR

BU FESTİVALDE İNCİR SEVERLER BULUŞACAK

İLKADIM BU YIL İLK KEZ GERÇEKLEŞEK OLAN İNCİR ŞÖLENİ İÇİN GÜN SAYIYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ TÜM SAMSUN HALKINI İNCİR ŞÖLENİ İÇİN YEŞİLTEPE MAHALLESİ’NDE DAVET ETTİ.

İlkadım Belediyesi İncir Şöleniyle Kara İnciri'nin tanıtımını yapmak ve markalaşmasını sağlamak maksadıyla Yeşiltepe Yardımlaşma Derneği ile bu yıl ilk kez ortaklaşa düzenleyeceği festivalle İlkadımlıları buluşturacak.

İlkadım ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde kendine has kokusu ve tadıyla ön plana çıkan İncir için şölen heyecanı yaşanıyor. İlkadım Belediyesi’nin, bölgede yetişen ürünleri tanıtmak ve çiftçiyi desteklemek amacıyla gerçekleştirdiği etkinliklerden biri olan İncir Şöleni, bu yıl da İlkadımlılara farklı bir hafta sonu yaşatacak. 11 Eylül Pazar günü düzenlenecek olan şölende renklenecek. Yeşiltepe Mahallesi'nde (Çorak) gerçekleşecek olan festivalde, "İncir Yeme Yarışması" ve "En İyi İncir Yetiştiricisi", Kemençe ve çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

“Etkinlik alanı ücretsiz ulaşım imkanı”

Şölen kapsamında düzenlenecek yarışmalar da, katılımcılara heyecanlı anlar yaşatacak. Jüri üyelerinin titiz değerlendirmeleri sonucunda “En İyi İncir Yetiştiricisi”nin belirleneceği İncir Şöleni’ninde, farklı lezzetleri festival katılımcılarıyla buluşturacak. İlkadım Belediye’si sosyal medya hesaplarında etkinlik alanına gidecek araçların belirlenen kalkış güzergahlarında bekleyen ilçe halkı ücretsiz bir şekilde etkinlik alanına ulaşım sağlayabilecek.

“Başkan Demirtaş şölene davet etti”

Üretimi ve üreticiyi her zaman desteklediklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Tüm Samsun halkımızı 11 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan 1. İncir Şöleni’ne eşsiz lezzeti tatmak için Yeşiltepe Mahallemize bekliyorum“ dedi.

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER