PROJELER

ALBÜMLER

KÖPEĞİN YARDIMINA İLKADIM SAĞLIK İŞLERİ EKİPLERİ KOŞTU

24 Ağustos Çarşamba 2022

VATANDAŞIN ÇARE ARAYIŞINA BAŞKAN DEMİRTAŞ ÇÖZÜM OLDU 

ARACIN ÇARPTIĞI KÖPEĞİN YARDIMINA İLKADIM SAĞLIK İŞLERİ EKİPLERİ KOŞTU

VATANDAŞIN ÇARE ARAYIŞINA BAŞKAN DEMİRTAŞ ÇÖZÜM OLDU 

Samsun-Ankara Karayolu Çakallı mevkiinde bir otomobilin çarptığı ve yaralı olan köpeğin imdadına İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri ekibi koştu.Ekipler yaralı hayvanı tedavisi için Büyükşehir Belediyesi'ne ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ne ulaştırdı.

Samsun -Ankara Karayolunda seyir halindeki bir aracın çarpması sonucu ayağında yaralanan köpeğin durumunu gören ve yardımına koşan Saffet Ercan yaralı hayvanı olay yerinde alarak evinin altında koruma altına aldı. Ardından yaralı hayvanın tedavisi için telefona sarılarak yardım arayışına giren Ercan’ın çağrısına İlkadım Belediye Sağlık İşleri ekipleri koştu. Olay yerine gelerek yaralı hayvana ilk müdahaleyi yapan ekipler Büyükşehir Belediyesi'ne ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ne ulaştırdı.Ön tedavi sonrası ayağının kırık ve vücudunda yaraları olan hayvan tedavi altına alındı.

“Bir telefonla ekipleri gönderdi”

Trafik akışının yoğun olduğu Çakallı bölgesinde araçların başı boş hayvanlara çarpma olaylarının sıkça görüldüğünü ifade eden Hayvansever Saffet Ercan,” Çarpmanın etkisiyle yaralanan ve yolda hareketsiz bir şekilde yatan köpeği görür görmez koşarak müdahale ettim. Hemen gerekli yerleri aradım. Yarım saat boyunca beklememem rağmen gelen giden olmadı. Bende yaralı hayvanın başka bir kazaya sebebiyet vermemesi için evimin altına getirdi. Cep telefonunda kayıtlı olan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı arayarak durumu kendisine ilettim.Sokak hayvanları konusunda hassasiyetinize güveniyorum. Görev alanınız değil ama bana yardımcı olur musunuz? dedim. Sağ olsun hemen ekipleri buraya yönlendirdi.Ben Başkanımız Necattin Demirtaş’a tüm yaşam hakkı savunucusu vicdanlı dostlar adına minnettarım. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Başkan Demirtaş duyarlı vatandaşa teşekkür etti”

Sessiz can dostlarının yaşam mücadelesine destek olan tüm vatandaşlarımızın duyarlılığı için teşekkür ediyorum diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Bir aracın çarpması sonucu yürüyemeyen yaralı hayvanın durumunu hayvansever vatandaşımız telefonla bana ulaşarak haber vermesi üzerine hemen harekete geçtik. Ekiplerimizi verilen adrese yönlendirdik.Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nde tedavisi yapılan can dostumuz şu anda güvende. ifadesini kullandı.

 

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER