PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM YAZ SPOR OKULLARINA ÇOŞKULU AÇILIŞ

07 Temmuz Perşembe 2022

BAŞKAN DEMİRTAŞ İLKADIM SPOR’UN VE SANATIN MERKEZİ OLACAK

İLKADIM YAZ SPOR OKULLARINA ÇOŞKULU AÇILIŞ

BAŞKAN DEMİRTAŞ İLKADIM SPOR’UN VE SANATIN MERKEZİ OLACAK

İlkadım Belediyesi Spor Müdürlüğünün düzenlediği yaz spor okulları açılışına katılan Başkan Demirtaş 14 branştaki 1 bin 300 çocuğa eğlenceli bir yaz tatili müjdeledi.

İlkadım Belediyesi tarafından bu yıl 14 branşta organize edilen Yaz Spor Okulları, Mete Adanır Spor Salonu’nda gerçekleşen törenle açıldı. Samsun genelinde spor ve egzersiz yapma alışkanlığının kazanılması, çocuklarda spor kültürü ve sevgisi oluşturmanın amaçlandığı Yaz Spor Okulları açılış törenine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, öğrenciler ve aileleri katılım sağladı.

Mete Adanır Spor Salonu’nda düzenlenen Yaz Spor Okulları açılışına ilçe halkı adeta akın etti.Güreş,Judo,Kick Boks,Muaythai,Halk oyunu, jimnastik ve Karizma Show Basketbol gösterilerinin yer aldığı programda sporcuların coşkuları görülmeye değerdi. Karizma Show Basketbol gösterisini katılımcılar ayakta alkışladı.

“Spor’un her branşını önemsiyoruz”

Programda açılış konuşmasını yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Spor yapmanın önemine değindi. Başkan Demirtaş, “Çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, ahlaklı ve yurt sevgisi olan bireyler olarak yetiştirmek için spora yönlendirmeliyiz. Erken yaşta kazanılan spor kültürü ve sevgisini çok önemsiyoruz. Spor yapmak istiyorsanız gelin Yaz Spor Okullarımıza yazılın hep birlikte spor yapalım.İnşallah İlkadım’ı hem sporun hem de sanatında merkezi haline getireceğiz. Spor okullarının öncelikle çocuklarımıza sonra ailelerine sonra da ilçemize hayırlar getirmesini diyorum. Açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum” dedi

Konuşmaların ardından çeşitli branşlarda sporcuların yaptığı gösterilerin ardından tüm sporcular ile fotoğraf çekimi akabinde açılış töreni sona erdi.

DİĞER HABERLER