PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ 19 MAYIS 1919 KURTULUŞ’UN İLK ADIMDIR

18 Mayıs Çarşamba 2022

2 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK OLAN ETKİNLİĞE DAVET ETTİ

BAŞKAN DEMİRTAŞ 19 MAYIS 1919 KURTULUŞ’UN İLK ADIMDIR

BULVAR AVM’DE 2 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK OLAN ETKİNLİĞE DAVET ETTİ

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Demirtaş, 19 Mayıs 1919 Kurtuluş’un ilk adımıdır” dedi.

Başkan Demirtaş yayımladığı mesajında şunları söyledi,”19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakarlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir.

19 Mayıs 1919, Aziz Türk Milletinin emperyalist işgal güçlerine başkaldırdığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde milli egemenliğe dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği, var olma mücadelesinin ilk kıvılcımının atıldığı gün olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Demirtaş,” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün istiklal mücadelemizin meşalesini tutuşturduğu 19 Mayıs 1919’da Samsun'a ilk adım çıkışıyla birlikte, milletimizin bağımsızlık umutlarının tüm vatan topraklarına dalga dalga yayılarak inanca dönüştüğü bu anlamlı günü ilçemizdeki etkinliklerle halkımızla birlikte tek yürek olarak coşkuyla kutlayacağız.2 gün boyunca Bulvar Avm’de sürecek olan etkinliğimize tüm halkımızı davet ediyorum.Bu vesile ile bu günü bizlere armağan eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi, rahmetle anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum” dedi.

Bulvar Yaşam ve Alışveriş Merkezi etkinlik program akışı;

18 Mayıs Çarşamba;18:00 Güzel Sanatlar Lisesi Korosu,20:00 Çizmeli Kedi,21:00 Papel

19 Mayıs Perşembe;16.30 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Simit İkramı,19:00-22:00Dj Uluç Ersun & Mc Koray Taş,20:00İki Oda Bir Salon,21:00 Grup Vals

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER