PROJELER

ALBÜMLER

İLKADIM’DAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

11 Mart Perşembe 2021

Miraç Kandili dolayısıyla ilçede bulunan camilerde, belediye personelleri tarafından kandil simidi dağıtıldı.

İLKADIM’DAN KANDİL SİMİDİ İKRAMI

İlkadım Belediyesi tarafından her yıl yapılan ve geleneksel hale gelen ‘Kandil simidi’ uygulaması bu yıl da sürdü. Miraç Kandili dolayısıyla ilçede bulunan camilerde, belediye personelleri tarafından kandil simidi dağıtıldı.

Miraç Kandili dolayısıyla İlkadım Belediyesi tarafından kandil simidi dağıtıldı. İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş birlik ve beraberliğin perçinlendiği mübarek gecede Abdullah Paşa Cami’nde, Miraç Kandili dolayısıyla cami çıkışında vatandaşlara kandil simidi dağıttı.

“Kırgınlıklardan kaçınmalıyız”

Birlik ve beraberliğin öneminin arttığı bu günlerde kandillerin öneminin de arttığını İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,”Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalıyız. Bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız." diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER