PROJELER

ALBÜMLER

BAŞKAN DEMİRTAŞ; YEREL VE ULUSAL BASIN KURULUŞLARININ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

09 Ocak Perşembe 2020

“Mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız”

BAŞKAN DEMİRTAŞ; YEREL VE ULUSAL BASIN KURULUŞLARININ GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, yerel ve  ulusal basın kuruluşlarında çalışan tüm gazetecilerin emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Gazetecilerin halkın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Demirtaş,” Her an haber peşinde koşan basın çalışanlar, tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatıyorlar” dedi.

Başkan Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan birinin de medya olduğunu hatırlattı. Toplumların gelişmesi ve güçlenmesi için medyanın da güçlü olması gerektiğini ifade eden Başkan Demirtaş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız”

Gazetecilik mesleği çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedefleyen gazetecilik mesleği, kamuoyu yararına olan her türlü projenin de yanında durmaktadır. Kamuoyunu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Bizler mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız. Bu vesileyle şehrimizde görev yapan yerel gazete, internet medyası, ulusal ajans ve temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum."

 

 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER