PROJELER

ALBÜMLER

‘’Bu mutluluğu birlikte paylaşalım’’

08 Kasım Cuma 2019

Kadın Koordinasyon Merkezi 73 yaşındaki E.Ö isimli vatandaşa konforlu bir yatağa kavuşmanın mutluluğunu yaşattı.

İHTİYAÇ SAHİBİ HASTANIN YARDIMINA KADIN KOORDİNASYON MERKEZİ KOŞTU

İlkadım Belediyesi, Kadın Koordinasyon Merkezi ihtiyaç sahibi hastanın, hasta yatağı talebini aynı gün içeresinde değerlendirerek 73 yaşındaki E.Ö isimli vatandaşa konforlu bir yatağa kavuşmanın mutluluğunu yaşattı.

İlkadım  Belediyesi, Sosyal Yardım Müdürlüğüne kimliği ve hastalık raporlarıyla birlikte maddi durumu yetersizliğinde dolayı yazılı olarak hasta yatağına ihtiyacı olduğunu yönünde başvuruda bulunan Reşadiye Mahallesi Yavuz Sokak’ta ikamet eden ihtiyaç sahibi 73 yaşındaki yatalak olarak yaşayan E.Ö isimli vatandaşın yardımına Kadın Koordinasyon Merkezi koştu. Aynı gün içeresinde gelen talebi değerlendiren Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş ve İlkadım Belediyesi, Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır’la birlikte verilen adresteki ihtiyaç sahibi hastayı ziyaret ederek hasta yatağını teslim etti.

‘’Bu mutluluğu birlikte paylaşalım’’

İlkadım Belediyesi olarak yaptıkları her türlü hizmette ihtiyaç sahibi, engelli ve yaşlı vatandaşları asla ihmal etmediklerini ve onları düşünerek gece gündüz demeden özverili bir çalışmayla sosyal medya ve gazete haberleri ile hayırsever insanlara ulaşarak bu mutluluğu onlarla birlikte paylaşmak istediğini söyleyen İlkadım Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş; ‘’Tamamen gönüllü insanlardan oluşan yardımsever insanlarımızla birlikte titiz bir çalışma yürüterek gerçek ihtiyaç sahiplerinin daha iyi şartlarda yaşamaları için yoğun bir çaba sarf ediyoruz.

‘’Hayır Çarsısı ile ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını gideriyoruz’’

Hayır Çarşısı ile ilçe sınırları içerisinde yaşayan engelli, yaşlı, hasta, muhtaç, vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Hayırseverlerden aldığımız tekerlekli sandalyeden, akülü engelli aracına, hasta yatağından, mobilya ve giysi gibi çeşitli yardımları veren el ile alan eli buluşturarak ihtiyaç sahibi insanlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bu tür hizmetler bize çok büyük haz veriyor. Onları bir nebze mutlu edebilirsek ne mutlu bizlere" diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER