PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım 'Da İhtiyaç Sahibi İnsanların Yaraları Sarılıyor

02 Ağustos Cuma 2019

Yardımseverlerin Bağışı Yüzleri Güldüryor

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Koordinasyon Merkezi  ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarıp, yüzlerini güldürmeye devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileye umut olan hizmetler yardımseverlerin yaptığı bağışlar sayesinde daha da çok kişiye ulaşıyor.

Yapılan yardımlar sayesinde alan el veren el arasında köprü vazifesi gören İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü ve Kadın Koordinasyon merkezi,Derebahçe  Mahallesi Nuri Cedit Sokak'taki  ihtiyaç sahibi ailenin evini  baştan aşağı  yeniledi.İhtiyaç sahibi aileye kanepe ,televizyon,çamaşır makinesi 3 'lü oturma grubu ve halıdan oluşan eşyalar  yardım yapıldı.


''İhtiyaç sahiplerinden alınan eşyaları kendi atölyemizde yeniliyoruz''

İkinci el eşya toplama ve bunları ihtiyaç sahipleriyle buluşturma çalışmalarını anlatan İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım Müdürü Cemalettin Çakır,''İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurularını yapıyor, ardından görevli personel tarafından durumları incelenip onaylanıyor. Hayırseverlerden aldığımız eşyaları kendi atölyemizde yenilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırma noktasında halkımızın ilk aklına gelen bir yardım kuruluşu olmaktan büyük gurur duyuyoruz.Sonrasında da bağışlanan eşyalar, yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıyor''dedi.


''Hayır severlere; Gelin bir vatandaşımızın evini birlikte kuralım''

Geleceğin iyilik dünyasını inşa etme noktasında hayırsever vatandaşlara seslenen Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Başkanı Lütfiye Demirtaş,''İhtiyaç sahiplerine bir yardım eli uzatmak isteyen vatandaşlarımız yıpranmamış, kırılmamış, temiz ve kullanılabilir halde olan; ikinci el ev eşyaları toplayıp ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyoruz. Ekiplerimiz tarafından toplanan eşyaları, ihtiyaç sahipleri ise hiçbir ücret ödemeden alabiliyor. Eşyaların ulaşımı yine belediye ekiplerince sağlanıyor.Hiç unutmamalıyız güçlü iken, mağdur; zengin iken, fakir; veren el iken, alan el olabiliriz. Şu an elimizde fırsat varken yaptığınız bu bağışlar ile mağdur olan vatandaşlarımızı sevindirelim.Gelin bir vatandaşımızın evini hep birlikte güneş olalım'' dedi.
 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER