PROJELER

ALBÜMLER

İlkadım'da Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı Yapıldı.

25 Temmuz Perşembe 2019

İlkadım  Belediyesi 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı',İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl başkanlığında yapıldı.İlkadım'da yapılacak 5 yıllık hizmetler planlandı.

İlkadım  Belediyesi 2020-2024 'Stratejik Paydaş Analiz Toplantısı',İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl başkanlığında yapıldı.İlkadım'da yapılacak 5 yıllık hizmetler planlandı.

Belediye konferans salonunda yapılan toplantıya, İlkadım Belediye Başkan vekili Ertuğrul Çöl,Belediye Meclis üyeleri,Başkan Yardımcıları Şerif Mırık,Ramazan Bayraktar, İlkadım mahalle Muhtarları,Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen, belediye birim müdürleri katıldı.Yapılan toplantıda İlkadım Belediyesi Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen tarafından sunum öncesi katılımcılara dağıtılan anket formları ile görüş ve öneriler yazılı olarak alındı.

''Başkan Vekili Çöl Stratejik plan iyi bir yönetim şeklidir.''

Toplantının açılış konuşmasın yapan İlkadım Belediyesi Başkan Vekili Ertuğrul Çöl,''Muhtarlarımız şehrimizin ve ilçemizin hizmet insanlarıdır. Bu manada bizlere vereceğiniz desteği önemsiyoruz.Stratejik plan ise belediyeler açısından son derece faydalı bir iyi yönetim aracı ve anahtarıdır. Stratejik yönetim, bir kurumun ne yaptığını, varlık nedenini ve gelecekte ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyan bir yönetim şeklidir'' dedi.

''Sözde değil özde bir çalışma sunacağız''

2020-2024 yılı stratejik planının hazırlanması için oluşturulacak kurullar, çalışma grupları ve yol haritasının belirlendiği toplantıda sunumlar eşliğinde bilgi veren Strateji Geliştirme Uzmanı Kemal Şen,Başarılı olmak için her türlü önlemi alacaklarını ve planlamanın bu doğrultuda şekilleneceğini söyledi. Tüm kent bileşenlerinin bu stratejik plana dahil olmasını isteyen Şen,katılımcılığı esas alacaklarını ve bunu sözde değil, özde bir çalışmayla gerçekleştireceklerini belirtti. 

''Tüm görüş ve önerileri bütçemizle denkleştireceğiz''

Toplantıyı yöneten ve duygu ve düşüncelerini dile getiren İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Şerif Mırık,''Bizleri kırmayıp burada bizlerle beraber olan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.Biz istiyoruz ki kimseyi ötekileştirmeden birlikte bu şehre değer katalım. İlkadım paydası altında her şeyi ciddiyetle ele alarak çalışmalarımızı sürdürelim.İlçemize yapacağımız hizmetleri hiçbir ayrım yapmadan, şehrimizin tüm bileşenlerinin istek, görüş ve önerileri doğrultusunda gerçekleştirerek yapalım. Hep birlikte çalışacağız ve başarılı olacağız. İstediğimiz hedefe ulaşmak için ise yol haritamızı, düzenlediğimiz program dahilinde şekillendireceğiz. Bu nedenle stratejik plan hazırlıklarımızı ciddiyetle sürdüreceğiz''dedi.Stratejik planı hazırlarken halkın, muhtarların, STK’ların, mesleki örgüt ve odaların görüşlerini alınacağının  altını çizen Başkan Yardımcısı Şerif Mırık ,''Tüm görüş ve önerileri açığız. Bu görüş ve önerileri program dahilinde bütünleştirip bütçemizle denkleştireceğiz. Bu planda halkımızın önceliklerine el atacağız''dedi.

''Muhtarlar Başkan Demirtaş'a teşekkür etti''

Toplantının sonunda  muhtarların önemsendiği şehre katkı sağlamak adına birlik ve beraberlikten duydukları memnuniyeti katılımcılarla paylaşan Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Öztürk,''Şu an aramızda olmayan bizleri burada bir araya getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a ''Göreve geldiği ilk günden beri merkez mahallelerin yanı sıra kırsal mahallelere hizmetlerden dolayı öncelikle şahsım adına muhtar arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum''dedi. 
 

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER