PROJELER

ALBÜMLER

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Cemalettin ÇAKIR

Müdür

Özgeçmiş

GÖREV ALANI

İlkadım Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü olarak; yoksullukla mücadele konusunda önemli bir başarıya ve tecrübe birikimine ulaşılmıştır. Vatandaşlarımıza daha hızlı, etkin ve verimli hizmet sunmak, aile bütünlüğü içinde kadınlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, öğrencilerimize, dul ve yetimlerimize, yoksulumuza sahip çıkmak amacıyla sosyal yardım ve hizmet alanındaki müdürlük organizasyon revizyonuna gidilerek sosyal yardımdan ziyade sosyal hizmet odaklı çalışma adına mesleki çalışmalara ağırlık verilmiştir.

İlçemizde herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi olmayan, sosyo/ekonomik yoksunluk içinde bulunan vatandaşlarımızın; gıda, giyim, eğitim, medikal malzeme gibi temel ihtiyaçları karşılanmakta, engelli vatandaşlarımızın eğitim ve iyileştirme giderlerine katkı sağlanmakta, işsiz vatandaşların sürekli bir işe sahip olmalarına yönelik projeler desteklenmektedir.

İlçemizde her vatandaşın onurlu, huzurlu ve standardı yüksek bir hayatı hak ettiği inancı ile ekonomik ve sosyal yönden güçsüz olanlar lehine, toplumsal eşitsizlikleri ve sorunları giderici etkin ve yaygın sosyal hizmet uygulanmalarıyla bütçe kaynaklarının toplumun en yoksul kesimlerine ulaşması sağlanmıştır.

BİRİM PERSONELLERİMİZ