PROJELER

ALBÜMLER

MAKEDONYA’DAN İLKADIM’A KARDEŞ BELEDİYE

12 Nisan Çarşamba 2017

-MAKEDONYA’DAN İLKADIM’A KARDEŞ BELEDİYE…

 

-BALKAN ÜLKELERİ TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKAN TOK’A ZİYARET…

02-03 Arlık tarihlerinde İlkadım’ da gerçekleştirilen ve yoğun bir ilgi ile tamamlanan 11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi için İlkadım’ a gelen Balkanlı konuklar Başkan Tok’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

 

02-03 Aralık tarihleri arasında İlkadım Belediyesi ve Samsun Mübadele Derneği tarafından düzenlenen "11. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi" ardından kongre için İlkadım’ da bulunan Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim ve Samsun Mübadele Derneği Başkanı Olcay Yanık öncülüğündeki heyet, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a verdiği destekler için teşekkür ziyaretinde bulundu. İlkadım Belediyesi İlkadım Hizmet Binasında gerçekleşen teşekkür ziyareti samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

ENES İBRAHİM’DEN KARDEŞLİK VURGUSU

Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Enes İbrahim, Samsun ve İlkadımlı kardeşlerimizin ev sahipliğine teşekkür ettiğini söylerken; “Bizler ortak bir tarihi paylaşan ve yüz yıllardır kardeşliğini sürdürmeyi başarmış milletleriz. Böylesi etkinliklerde ise kardeşliğimizi pekiştirmiş oluyoruz. Beklentimizin çok üstünde bir katılımla gerçekleşen kongremiz İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un destekleriyle gerçekleşti. Bu nedenle kendisine teşekkür ederim. Bu etkinlikleri daha da artırarak iletişimimizi geliştirmek adına Başkanımızın da onaylayacağını düşünerek Üsküp Belediyelerimizle İlkadım Belediyemizi kardeş belediye yapmak için çalışmalara başlayacağımızı söylemek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Balkan Ülkelerinden gelen konukları ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Bu yıl 11’incisini gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Balkan Tarihi Kongresine vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu etmiştir. Her yıl artan bir ilgi ile devam eden kongre için İlçemizde Balkan kardeşlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu tür etkinlikler kardeşliğimizi pekiştirmenin yanında tarihimizi daha iyi anlamamıza, uzun yılların birikimi olan kültürlerimizi tanımamıza ve gelecek nesillere aktarmamıza vesile oluyor. Bu bağlamda Makedonya’da bir belediye ile kardeş belediye olmaktan mutluluk duyacağımızı ifade ederim” diye konuştu.

HABER FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER